Piła stołowa BS 750 Dr.Schulze

Podjęliśmy współpracę z niemiecką firmą Dr. Schulze produkującą maszyny dla budownictwa i drogownictwa związane z pracami wykonywanymi techniką diamentową. Firma Schulze jest od wielu lat dostępna na polskim rynku a jej produkty cieszą się uznaniem wśród wykonawców. Głównym produktem jaki wprowadziliśmy do sprzedaży jest piła stołowa do cięcia bloczków silikatowych, ceramiki bądź bloczków betonowych o symbolu BS750.

Nazewnictwo 750 określa średnicę tarczy jaką można zamocować w maszynie. Przy owej średnicy głębokość cięcia będzie wynosiła maksymalnie 27cm co jest wystarczające aby przeciąć na raz bloczki produkowane w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym. Oczywiście istnieje możliwość zamocowania mniejszej średnicy tarczy (najbardziej popularna na polskim rynku to 650mm) poprzez uchylne ramię piły mocowane na dwie śruby.
Silnik maszyny o mocy 4,0kW jest zasilany napięciem 400V, a waga maszyny to około 195kg.
Stolik tnący ocynkowany zamocowany stablinie na ramie, piła posiada również hakowe mocowania ułatwiające transport dźwigiem. Piły są produkowane wyłącznie na terenie UE. Pompa wodna klasy S3 jest bardzo wydajna a wąż doprowadzający wodę ma odpowiednio duży przekrój aby zapewnić dostatecznie duży przepływ wody.