Jaki młotek ciesielski wybrać?

Rynek narzędziowy jest mocno zróżnicowany pod kątem doboru narzędzi, myśląc o narzędziach chyba każdemu z nas jako pierwszy przychodzi na myśl młotek. Młotki dzielą się na wiele różnych rodzajów pod kątem wykonywanej pracy. Najbardziej popularny podział to młotki ciesielskie, murarskie, ślusarskie, kamieniarskie, brukarskie, bezodrzutowe,spawalnicze czy też stolarskie bądż blacharskie czy drewniane.Oczywiście i te kategorie dzielą się podkategorie np. Młotek murarski dzieli się na berliński, reński, młotek murarski na trzonie drewnianym itd… W branży budownictwa głównie używa się dwóch rodzajów młotków ciesielskiego i murarskiego.
Skupmy się na młotku ciesielskim, którego wybór jest dość skomplikowany ze względu na bardzo szeroką ofertę producentów. Każdy obszar czy dany teren mają to do siebie że rynek wybrał dany produkt spośród wielu innych oczywiście poprzez decyzje klientów, opinie (zazwyczaj pracowników) ale również siłę przebicia dystrybutorów czy dostępność danego produktu. Można śmiało przyznać co do młotków ciesielskich jednym z najbardziej popularnych jak nie najbardziej popularnym jest młotek ciesielski Stanley Steelmaster (1-51-047). Jest to młotek na rurce o wadze 600g z magnesem w główce oraz podwójnym zębem do wyciągania gwoździ.

Spośród naszych klientów na terenie Wrocławia i okolic jest to zdecydowanie najchętniej wybierany młotek zaraz obok młotków marki Pikard. Stosunek ceny do jakości jest bardzo atrakcyjny co na pewno jest powodem popularności. Klienci bardzo pozytwynie wypowiadają się o tym produkcie, jest bardzo dokładnie wykonany i wywarzony. Długość rękojeści 375mm wydaje się być idealnym rozwiązaniem a częste zjawisko wypadania główki młotka nie zdarza się prawdopodownie dlatego, że jest ona wciskana na trzon pod naciskiem 5ton.
Polecamy!