Rękawice do prac budowlanych- jaki model?

Rękawice robocze są nieodzowną częścią stroju roboczego każdego pracownika ogólnobudowlanego. Mają za zadanie pełnić funkcję ochrony rąk przed zadrapaniami ale również zachować ciepło w zimniejsze dni oraz chronić przed wilgocią. Na rynku mamy różne rodzaje rękawic, wykonane z przeróżnych materiałów tj. Dzianiny, skóry, poliestry, lateksy, winyle, nitryle
itd… Ze względu na nasz profil działania nasza oferta składa się głownie z rękawice, których używa się w budownictwie i przemyśle. Przy wznoszeniu budynków podział rękawic możemy zawężyć do kilku rodzajów a mianowicie: skórzanych, nitrylowych i lateksowych. Oczywiście jest to umowny podział dokonany przez nas samych.

Idąc dalej naszym tokiem myślenia polecamy następujące produkty do poszczególnych prac. Zbrojarze są bardzo mocno narażeni na przetarcia podczas wiązania drutu zbrojeniowego, przy przekładaniu prętów żebrowanych oraz pracach ze stalą. Dla tej grupy pracowniczej zalecamy rękawice zbrojarskie skórzane najlepiej całodłonicowe. Zazwyczaj wykonane z skóry licowej bez szwów na wewnętrznej części dłoni. Dla murarzy ciekawym rozwiązaniem wydaje się być rękawica z dzianiny powlekana lateksem typu recodragon. Zazwyczaj jest koloru szarego powleczona ciemniejszą warstwą latkesu. Występuje w kilku grubościach chociaż nie zawsze są wyznacznikem jakości. Dzięki chropowatej części lateksowej i dopasowanej do dłoni dzianinie w rękawice dobrze i pewnie trzyma się materiał budulcowy i narzędzia. Stosunkowo grube oblanie gumą sprawia, że rękawica jest żywotna mimo dużych obciążeń. Cieśla i dekarz wykonuje prace bardziej precyzyjne, pracuje z drewnianymi elementami i dla niego nasza oferta przewiduje rękawice typu RTELA lateksową powleczoną cienką warstwą lateksu. Jest to rękawica cieńsza od swojego poprzednika, bardziej przylegająca do skóry aczkolwiek równie wytrzymała. Kolejną propozycją jest rękawica przeznaczona do betonowania. Jest ona wodoodporna, odporna na działanie plastyfikatorów znajdujących się w betonie. Mowa tu o rękawicy nitrylowej a dokładnie powleczonej nitrylem ciężkim. Można ją zakupić w wersji z mankietem bądź ze ściągaczem. Zazwyczaj występuje w kolorze niebieskim ale nie jest to reguła.
Zachęcamy do zakupów.